8 czerwca, grupa zapalonych cyklistów i miłośników czynnego wypoczynku, wyruszyła na rajd  "Z Kopernikiem po Dolinie Baryczy". W parku dendrologicznym w Postolinie czekał na nas przyrodnik, gawędziarz, wielki miłośnik ziemi milickiej, p. Cezary Tajer. Oprowadzając nas po parku, zwrócił nasza uwagę na różne gatunki drzew .Badania botaniczne wykazały występowanie blisko 150 gatunków roślin zielnych oraz około 100 gatunków i odmian drzew i krzewów.  Bogactwo dendroflory, w której tylko 41 taksonów reprezentuje florę rodzimą sprawia, że park zasługuje na miano małego arboretum.

Następnie podjechaliśmy na stary cmentarz ewangelicki ,gdzie zostali pochowani w latach 20-tych XX wieku  założyciel parku w Postolinie hrabia Heinrich von Salisch oraz jego żona. Przed cmentarzem rośnie przy drodze oryginalna forma drzewa. Jest to stara sosna pospolita „na szczudłach” o obwodzie 235 cm.

Ponieważ dzień był upalny, w drodze powrotnej, zajechaliśmy jeszcze na lody do Pracz.

Szczególne podziękowania dla tych uczestników , którzy przybyli na rajd z pociechami. To my dorośli powinniśmy zaszczepić dzieciom miłość do naszej  "małej ojczyzny" i radość wspólnego przebywania.

Kto był to bomba, kto nie to trąba.