Szkoła Podstawowa nr 1

im. Mikołaja Kopernika w Miliczu

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /profiles/g/gi/gim/gimnazjummilicz/archiwum.sp1milicz.pl/images/2019/zakończenie roku szkolnego.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /profiles/g/gi/gim/gimnazjummilicz/archiwum.sp1milicz.pl/images/2019/wakacyjne marzenia.
JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /profiles/g/gi/gim/gimnazjummilicz/archiwum.sp1milicz.pl/images/2019/tata.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2019/zakończenie roku szkolnego
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2019/wakacyjne marzenia
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2019/tata

W ramach działań Stowarzyszenia K.O.T.( Kultura, Oświata, Teatr)  realizujemy projekt:

 SEKRETNE ŻYCIE DRZEW, w projekcie będzie uczestniczyć piętnaścioro dzieci, w wieku od 6-16 lat, podzielone na 3 grupy wg. cezury wiekowej. Miejsce realizacji półkolonii to Domu Drzewa - Ośrodek Edukacji Przyrodniczo – Leśnej, w okolicy Milicza. Planowany termin realizacji półkolonii to 17-28 sierpnia z wyłączeniem weekendów (6 godzin dziennie, w godzinach: 9.00 – 15.00). Naszym założeniem jest jak najczęstsze korzystanie z terenów otwartych w czasie zajęć, ale w razie niepogody musimy móc skorzystać z budynku i  infrastruktury. 

Projekt jest finansowany z programu „Lato w Teatrze”  Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.  SEKRETNE ŻYCIE DRZEW to dwutygodniowe półkolonie, podczas których wspólnie z dziećmi wyruszymy do magicznej krainy drzew. Tematem warsztatów, ogniwem spajającym i punktem wyjścia naszych zajęć będzie las i jego zielona zawartość. Inspiracją do działań warsztatowych stanie się książka Petera Wohllebena "Sekretne życie drzew", w której autor przekonuje, że drzewa to istoty społeczne i tak jak inne organizmy żyjące na tej ziemi potrzebują ochrony, troski i towarzystwa. Dlatego w nasze zajęcia będziemy wplatać tematy ekologii, biologii i ochrony środowiska. Warsztaty zakończymy wspólnym pożegnaniem pięknego lata i pokazem końcowym na który zaprosimy opiekunów, rodziców i przyjaciół.

W  piątek 26 czerwca  odbyła się uroczystość pożegnania klas III. To  szczególny dzień dla uczniów, którzy chcieli pożegnać się ze swoimi wychowawczyniami, z którymi spędzili 3 lata. Szczególne podziękowania od dzieci płynęły dla nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców, za wspólny trud w nauczaniu i wychowaniu. Uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy między innymi za wyniki w nauce, sukcesy w konkursach i w sporcie, stuprocentową frekwencję.

… smutne, bo czas pożegnać klasy młodsze po trzech wspólnych latach nauki i zabawy, a wesołe, bo to pożegnanie nie musi być w tym wypadku smutne.

 Ukończenie pierwszego etapu nauki w szkole podstawowej, to przecież początek nowej przygody w poznawaniu świata w klasach starszych.