Szkoła Podstawowa nr 1

im. Mikołaja Kopernika w Miliczu

  • 2019.jpg
  • 150721.jpg
  • 387884.jpg
  • 18057900_1354461951275918_5426587430439329007_n.jpg
  • 18058096_1354461944609252_3798690982858424436_n.jpg
  • 18156848_1354462047942575_7218699550326152952_n.jpg
  • 18157740_1354461954609251_5591189229331158939_n.jpg
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /profiles/g/gi/gim/gimnazjummilicz/archiwum.sp1milicz.pl/images/2019/zyczliwosc.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2019/zyczliwosc

Na stałe w tradycję naszej szkoły, wpisały się już Jasełka, a także klasowe wigilie. Przypadają zawsze na ostatni dzień obecności w szkole przed Świętami Bożego Narodzenia. 20.12.2019r. przyszliśmy, aby wśród miłych słów, śpiewu kolęd przeżyć wspólnie ten niemalże świąteczny czas. Tegoroczne Jasełka zatytułowane „Jasełka u Pani Hrabiny” zostały przygotowane przez naszych katechetów – Ks. Michała Miśkiewicza i p. Łukasza Filipiaka. Z kolei o oprawę muzyczną i przygotowanie chóru zadbała p. Agnieszka Kołodziejczyk – Ozga. Nasi uczniowie zaprezentowali fenomenalne zdolności aktorskie i wokalne ukazując nam, że tajemnica Bożego Narodzenia ukryta jest w każdym człowieku, nawet gdy o tym zapomniał lub zgubił ją gdzieś na drodze swego życia. Po zakończonym przedstawieniu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie mieli okazję spędzić wspólnie czas, pośpiewać kolędy, a także złożyć sobie świąteczne i noworoczne życzenia.

 Grudzień to dla nas wszystkich szczególny czas. Czas przedświątecznych porządków, zakupów i krzątaniny. Uczniowie z klasy 1C oraz 2A przygotowali spektakl słowno-muzyczny pt: "Anielska awantura", żeby na chwilę się zatrzymać i poczuć świąteczny nastrój. "Anielska awantura" oraz przepiękne pastorałki w dowcipny, a zarazem refleksyjny sposób przekazała najważniejsze wartości świąt, o których współcześni ludzie w gonitwie za codziennością bardzo często zapominają. Każda z ról miała ukrytą refleksję, którą każde dziecko z uśmiechem i radością przekazało nam, dorosłym. Każda wyśpiewana pastorałka przeniosła nas do czasu beztroskiego dzieciństwa. Naszą szkolną uroczystość uświetnili swoją obecnością wiceburmistrz Łukasz Rokita, Dyrekcja, Rodzice, Rodzeństwo oraz bliscy naszych małych artystów. Podczas przedstawienia kwestowaliśmy na rzecz utworzenia w naszej szkole kącika wytchnień dla uczniów. Dziękujemy bardzo za ofiarność. Dziękujemy serdecznie Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu naszego spektaklu.

 

         W niedzielę 15 grudnia na milickim Rynku odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Podczas tej wielkiej imprezy uczniowie naszej szkoły wystąpili z ciekawym programem artystycznym przed mieszkańcami  Milicza.

         Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się uczniowie klasy II c . Przygotowali dwa układy taneczne do utworów Adriany Grandy „Side To Side”, „Chocolate choco choco” Don Bosko Romania  oraz piosenkę „Mikołajkowy dzień”. Zrobili ogromne wrażenie. Uczniów przygotowała pani B. Magdzińska.

         Następnie dziewczynki z klasy I a zatańczyły bardzo ciekawy taniec do utworu „Santa Claus Is Coming To Town”. Uczennice pokazały oprócz tańca elementy akrobatyki. Uczniów przygotowała pani M. Kupis.

         Trzecią grupą prezentującą się na milickich deskach była klasa II b, którą przygotowała pani M. Stepańczak. Uczniowie zaśpiewali dwie pastorałki z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych „Bosy pastuszek”i „Kolędnicy na mojej ulicy”. Wprowadzili nas w piękny świąteczny nastrój.

         Na scenie zaprezentowały się również indywidualni soliści z klas starszych, które otoczyła opieką pani A. Kołodziejczyk-Ozga.

Uczennice z klasy VII a Matylda Ozga i Marcelina Pasek z klasy VIII a  zaśpiewały „Pierwszą Gwiazdkę”, natomiast E. Iwanicka z klasy V b „Dzień jeden w roku”.

         Na zakończenie wystąpili uczniowie z klasy I c i II a  z piękną pastorałką „ Podarunki z nieba”, a uczeń Błażej Mogiłka złożył mieszkańcom Milicza świąteczne i noworoczne życzenia. Uczniów przygotowały panie K. Zakrzacka i E. Laskowska-Janoś.

Wyglada na to, że wszyscy uczniowie w naszej szkole byli grzeczni w tym roku, bo Mikołaj wraz ze swoimi świetnymi pomocnikami odwiedził wszystkie klasy obdarowując każdego słodkościami. Również w ten dzień Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami wychowania fizycznego zorganizował Mikołajkowy Turniej w Koszykówkę o Puchar Dyrektora Szkoły. Udział wzięło 6 klas. Rywalizacja i emocje z tym związane były bardzo duże, każda klasa stanęła na wysokości zadania, spisując się wyśmienicie. W role sędziego wcielił się pan Paweł Urbański a komentator sportowy to pani Danusia Żołdak, która relacjonowała każda minutę meczu. Na koniec pani dyrektor Renata Korzeniowska pogratulowała najlepszym i wręczyła puchary. A o to miejsca jakie zajęły poszczególne klasy: I - 6c, II -5b, III -6b, IV -5a, V -5c, 6a. Wszystkim dziękujemy za wspólna zabawę.

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

                                                      Halina Bechlerowa – Otwórz okienko

W dniu 25 listopada uczniowie klas I-III po raz trzeci  uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Pluszowy miś to zupełnie wyjątkowy przyjaciel z dzieciństwa. Wierny, kochany, zawsze gotowy do przytulenia, cierpliwy powiernik dziecięcych sekretów. Ten dzień jest dla najmłodszych uczniów ważny i szczególny, dlatego został włączony na stałe do szkolnego kalendarza imprez. Z tej okazji w naszej szkole zaroiło się od pluszowych misiów. Maskotki były oglądane, dzieci opisywały ich wygląd, porównywały z innymi misiami. Wszystkie przyniesione pluszaki były bardzo wyjątkowe. Uczniowie doskonale się  bawili w towarzystwie swoich pluszowych  przyjaciół i miło spędzali czas ze swoimi ulubieńcami. Zgodnie z opracowanym harmonogramem przez szkolną bibliotekę, uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych, których głównym tematem był oczywiście Miś. Wcześniej dla klas II i III został ogłoszony konkurs na najpiękniejszą kartkę i życzenia dla Misia w klasach drugich oraz opowiadanie o pluszowym misiu i jego przygodzie w klasach trzecich. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, o czym świadczyła duża liczba złożonych prac. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Najpiękniejsza kartka z życzeniami dla Misia/ klasy II

I miejsce – Amelia Kossmann

II miejsce – Natalia Frankowska, Aleksandra Kazimierska

III miejsce – Anna Kocińska, Nikodem Hasiak, Maja Drygas

Opowiadanie o pluszowym misiu i jego przygodzie/ klasy III

I miejsce – Dorian Dul

II miejsce – Zuzanna Boczoń, Maja Juchniewicz

III miejsce – Maja Tymoczko, Karolina Pawlak, Kacper Kmieciak

Wszystkim DZIĘKUJEMY za zainteresowanie i udział w konkursie. Laureatom GRATULUJEMY!