Dnia 6 czerwca klasa IA po całym roku ciężkiej pracy wyjechała na zasłużoną całodniową wycieczkę do Wrocławia. W Bobolandii nasi uczniowie znaleźli  prawdziwy raj dla dzieci, zaskakujący  ilością różnorodnych rozrywek i atrakcji,  spędziły czas na beztroskiej zabawie, grach zespołowych, a także ćwiczeniach zwinności, szybkości i refleksu.

Po szaleństwach ruchowych i posiłku udaliśmy się w fascynującą podróż przez miniaturowy świat - do Kolejkowa. Dzieci wszystkimi zmysłami pochłaniały tętniącą życiem ogromną makietę, przedstawiającą Dolny Śląsk i jego zabytki. Świat pomniejszony 22 razy bardzo dokładnie odwzorowywał rzeczywistość,  ukazując  mieszkańców Kolejkowa w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego. Po ciekawej prezentacji dzieci wzięły udział w warsztatach modelarskich, doskonaląc technikę malowania, wycinania, klejenia i kreatywnego zastosowania różnych materiałów oraz ucząc się myślenia przestrzennego. Z Dyplomem Młodego Modelarza pełni wrażeń, zadowoleni wróciliśmy do domu.