04.04.2019 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika. Pierwszoklasiści obejrzeli ciekawe przedstawienie przygotowane przez starszych uczniów „Baśniowy ambaras” autorstwa Doroty Dankowskiej. W scence wystąpiły:

Malina Cieślik – Wróżka Fantazja,

Zuzanna Iwanicka – Baj (dyrektor bajek),

Woźny z biura Departamentu Baśni i Bajek- Martyna Radziszewska

Kornelia Pawlak – Baba Jaga, a właściwie bizneswoman - pani Jadwiga,

Magda Abrantowicz jako Małgosia i Lena Boczula jako Jaś z bajki o Jasiu i Małgosi

Martyna Misiak – Zła Królowa z baśni o Królewnie śnieżce

Krasnale: Ewa Iwanicka – Gapcio, Zuzia Buzuk – Gburek, Martyna Bąk -Nieśmiałek

Przedstawienie przygotowane pod kierunkiem pań bibliotekarek dotyczyło bardzo ważnego problemu – ludzie coraz mniej czytają – wolą komputery. Niestety przez to tracą fantazję i wyobraźnię. Na szczęście mądry Baj i Wróżka Fantazja pomagają i przekonują wszystkich, że trzeba czytać.

Po pasowaniu Kornelia Pawlak wcieliła się w rolę książki i wytłumaczyła dzieciakom, jak należy o nie dbać.

Po uroczystym pasowaniu każde dziecko otrzymało zeszyt – ZESZYT LEKTUR – w którym znajdą się notatki dotyczące przeczytanych bajek i książek. A pani Natalka ogłosiła konkurs na najpiękniejszy zeszyt lektur.