Dnia 9 lipca grupa wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 1 im .M. Kopernika w Miliczu, Szkoły Podstawowej nr 2 w Miliczu oraz grupa pracowników z Urzędu Miejskiego w Miliczu bardzo intensywnie pracowały na cmentarzu w Rodatyczach Wolontariusze na Ukrainie szukają polskich śladów nie tylko na cmentarzach. Odwiedzili miejscowość Rudki, gdzie znajduje się pałac Aleksandra Fredry, w którym obecnie mieści się szkoła.

Kolejny dzień wolontariuszy akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” to odpoczynek i zwiedzanie Chocimia oraz Kamieńca Podolskiego.

Akcja "Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia"-kolejny dzień. Do pomocy przyszły dwie osoby z parafii p. Maryja i p. Franciszek aby nam pomóc porządkować obszerny polski cmentarz. Pracy było ogrom. Dzisiaj posprzątaliśmy bardzo rozległy teren. Na koniec zapaliliśmy na każdej mogile znicze, zawiązaliśmy wstążki biało-czerwone i odmówiliśmy modlitwy na grobach naszych przodków oraz za wolontariusza, który w zeszłym roku był z nami na akcji i odszedł do Pana. Byliśmy dumni kiedy zobaczyliśmy flagi polskie powiewające nad polskimi grobami. W akcji "Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia" biorą udział: Oliwia Kątnik, Michał Iwanicki, Sara Ciupak, Kamila Ciesiółka, Ewa Wojewoda ,Iwo Moczulski, Kacper Bartczak , Jadwiga Teresa Stępień, oraz opiekunowie: Bożena Lech i Krystyna i Bogumił Piosikowie.

Akcja "Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia" -wczoraj sprzątaliśmy polskie cmentarze w miejscowościach Bar i Rodatycze. Odkryliśmy kolejne mogiły naszych przodków. Nasza grupa bardzo liczna- wolontariusze z SP1, SP2 i z Urzędu Miejskiego w Miliczu.

15 lipca

Akcja "Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia" -wczoraj sprzątaliśmy polskie cmentarze w miejscowościach Bar i Rodatycze .Odkryliśmy kolejne mogiły naszych przodków. Nasza grupa bardzo liczna- wolontariusze z SP1, SP2 i z Urzędu Miejskiego w Miliczu.

13 lipca

Sobota-kolejny dzień akcji "Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia". Porządkowanie cmentarza w Kitajgrodzie. Pracowaliśmy bardzo wytrwale mimo upału. W czasie przerwy p. Antoni zaprosił nas do kościoła na spotkanie z mieszkańcami Kitajgrodu, gdzie odbył się koncert pani Jadwigi Teresy Stępień .Wzruszeń było co niemiara.

12 lipca

Dzisiaj jadąc do Kamieńca Podolskiego wstąpiliśmy do Lwowa. Zwiedziliśmy piękny Stary Lwów i pokłoniliśmy się nad grobami Orląt Lwowskich na cmentarzu Łyczakowskim

9 lipca

Dnia 9 lipca grupa wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. M. Kopernika w Miliczu, Szkoły Podstawowej nr 2 w Miliczu oraz grupa pracowników z Urzędu Miejskiego w Miliczu bardzo intensywnie pracowały na cmentarzu w Rodatyczach.