15.06. 2019 r. nad Zalewem odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem ,,Z 1 na sportowo”, którego organizatorami byli nauczyciele i Rada Rodziców działająca przy SP1. Zakrojona na szeroką skalę impreza rozpoczęła się o godz. 15, uroczystego otwarcia dokonali: dyrektor Krystyna Piosik, przewodniczący Rady Rodziców Marek Orman oraz radny Gminy Milicz Włodzimierz Świrkowicz. Przygotowano konkurencje sportowe, takie jak: skakanka, hula-hop, rzut beretem, podnoszenie ciężarka, rzut lotkami do tarczy, rowerowy tor przeszkód, rodzinny tor przeszkód oraz przeciąganie liny i turniej piłki siatkowej. W przeciąganiu liny niezwyciężeni okazali się pracownicy Banku Spółdzielczego, natomiast Puchar Dyrektora Szkoły zdobyła drużyna siatkarska uczniów, której kapitanem jest Adam Bajor. Nagłośnieniem i oprawą muzyczna zajmował się Alan Sambora. Prowadzącymi imprezę były Magdalena Wachowiak i Elżbieta Herl. Podczas festynu wystąpiły zespoły: ,,Jedyneczki” , ,, Star a Shatnia” – pod kierunkiem p. Krystiana Karolewskiego, z Ogniska Mezzo Forte pod kierunkiem p. Tomasza Dębskiego: Zespół Muzyki Dawnej, Zespół Muzyki Celtyckiej The Sounds of Iona, Zespół Rokowy SOA. Zaprezentowało się również utalentowane rodzeństwo Malina, Wojciech i Aurelia Cieślik, z pokazem pojek wystąpił Kamil Pługowski, a Klaudia Kantorczyk z Mają Tymoczko zatańczyły zumbę. Na matach popisywali się członkowie szkółki UKEMI p. Macieja Kostrzewy, natomiast elementy judo zaprezentowali  uczniowie p. Dawida Jędrzejka. Atrakcje kulinarne składały się z przepysznych ciast upieczonych przez rodziców, grochówki przygotowanej przez p. Krzysztofa Pawlaka oraz zespołu kucharzy z Jednostki Wojskowej z Milicza. Zupą ochoczo częstowały  Ewa Gadziemska i  p. Beata Jarczewska. Pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem serwowała p. Sabina Misiak. Pyszne lody przygotowała p. Jolanta Zalewska. Stoisko z grillem   prowadził p. Marek Gąszczak. Atrakcjami dla dzieci były dmuchane zamki oraz kolorowe baloniki.

Dużym powodzeniem cieszyła się Wielka Loteria Fantowa, zakup losu za 10 zł gwarantował otrzymanie atrakcyjnych nagród , które zasponsorowało wiele firm i osób prywatnych. Kulminacyjnym punktem imprezy była licytacja prowadzona przez Magdalenę Wachowiak i Danutę Żołdak. Licytowano odzież sportową firmy Adidas z autografami siatkarzy, piłeczkę tenisową podpisaną przez Agnieszkę Radwańską, talony na usługi Art-Zbytu, obraz milickiej malarki Krystyny Mielnik, rękawice i koszulki Mateusza Gamrota i Daniela Skibińskiego.

Dalsza licytacja odbywa się na Facebooku i allegro. Nadal można zdobyć atrakcyjne przedmioty, sprzęt sportowy, płyty z autografami, vouchery na sesje zdjęciowe.

Do tej pory zebrano 30 000 zł na plac zabaw dla najmłodszych uczniów SP1. Będą mogli z niego korzystać już we wrześniu!