DO SUKCESU NIE MA ŻADNEJ WINDY, TRZEBA IŚĆ PO SCHODACH- to słowa przewodnie apelu podsumowującego II półrocze roku szkolnego 2018/2019. Konferansjerzy -w tej roli wystąpili uczniowie klas 5a-: Michaela Jendral i Wojciech Sofiński przywitali wszystkich bardzo serdecznie i uzmysłowili, że  czasami schody  bywają kręte, niebezpieczne, ale warto wspinać się po nich, aby osiągnąć wymarzony cel, sukces.

Następnie głos zabrała pani wicedyrektor Aneta Florkowska- Sip, która przedstawiła udział uczniów w konkursach, organizacjach, gazetce szkolnej, wolontariacie w ujęciu statystycznym, a następnie wspólnie z p. wicedyrektor R. Korzeniowską, liderami zespołów przedmiotowych, opiekunami organizacji, koordynatorem sportu p. P. Urbańskim wręczyła nagrody książkowe, maskotki, ramki z pięknymi cytatami, przybory szkolne, gry i wiele innych nagród.  W sumie zostało nagrodzonych dyplomem lub książką ponad 250 uczniów.

Spotkanie uświetniła drama uczniów z klasy 5a dotycząca sukcesu oraz występ wokalny Kornelii Pawlak i Emilii Karbowskiej, jak również Amelii Dużej z klasy IIIb, która brawurowo wykonała utwór „Aleją gwiazd”, dedykując wszystkim tym, którzy w kończącym się roku 2018/2019 z Kopernikiem sięgnęli gwiazd.